Stigtomtakavlen 2006

22. dubna 2006 v 18:34 | Zdeněk |  Sport a výlety
Netrvalo dlouho a už jsem zase na Severu. Letěl jsem společně s mými českými oddílovými kolegy (Bingo, Olaf, Pally). Přiletěli jsme ve středu večer a bydlíme na chatičce asi 5 km za Sodertalje, uprostřed lesů. Tady je odkaz na fotky z našeho ubytování.
O víkendu, resp. v noci z pátka na sobotu a v sobotu ráno probíhala nedaleko (u Stigtomty - 80km jižně od Sodetalje) akce s názvem Stigtomtakavlen - závod 6 členných štafet. Hromadný start prvních úseků byl ve 21.00. Tři úseky běžív noci, po té se závod přeruší a 3 zbylé úseky pak běží ráno tak, že 4. úseky startují handicapově podle toho jaké ztráty jim vyběhli jejich noční kolegové.
V sobotu, tedy dnes jsme se vyravili na závod i my. CG nás vyzvednul u chatičky a asi za hodinku jsme byli na místě. Na shromaždišti byla mimo jiné i spousta Čechů - štafeta Slavie Liberec a někteří čeští kamarádi běhající za okolní švédské kluby. Start 4. úseku vedoucí štafety byl v 9.40. Olaf, běžící za SNO 1 startoval 15 vteřin za ním. Pally běžel v druhém SNO týmu, já ve třetím. Oba také 4. úsek. Já jsme startoval se ztrátou 44minut, Pally 15...
Nikomu nás se v závodě příliš nedařilo. Já běžel katastrofálně, Olaf to o sobě tvrdí taky. Pally taktéž dost chyboval, ale nakonec byl jeho čas nejlepší na úseku. SNO 1 i přes Olafův nevalný výkon udrželo kontakt s prvními a na 5. úseku běžící Bingo jej vynesl na nejvyšší pozici. Finišman Petr Losman uhlídal vedení a i přesto, že na nejlepší čas úseku ztratil skoro 10 minut, doběhl na prvním místě. SNO 2 dokončilo na 10. místě, moje štafeta SNO 3 neměla před mým odjezdem ještě poslední úsek v cíli, takže nevím.
Po závodě jsme se vrátili do rezidence, udělali oběd a teď relaxujeme. Zítra nás čeká individuální závod u Nykopingu. Klasika, 12, 5 km...